Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Gawkowski: SLD robi ankiety o stanie samorządu.

dodano 2012-10-18 15:31 w kategorii: Ludzie

Pół miliona ankiet o stanie samorządu chce do końca listopada w całej Polsce zebrać SLD. Będą one dotyczyć realizacji obietnic wyborczych, oczekiwań mieszkańców oraz zmian ustrojowych. Raport zostanie zaprezentowany 8 grudnia na Radzie Krajowej partii. - Chodzi o to, żebyśmy przeprowadzili rzetelną dyskusję o stanie samorządu terytorialnego w Polsce, w województwach, gminach i powiatach w całym kraju – mówił podczas konferencji w Lublinie sekretarz generalny Krzysztof Gawkowski. Dodał, że dziś jest lepszy czas na taką merytoryczną dyskusję niż w czasie kampanii, kiedy atmosfera polityczna jest napięta.

Ankiety od przyszłego tygodnia będą przeprowadzać członkowie i sympatycy SLD na ulicach, w domach i na spotkaniach w całym kraju. Sojusz chce zebrać pół miliona ankiet, bo zdaniem Gawkowskiego pozwoli mu to dysponować opiniami reprezentatywnej grupy społecznej. Gawkowski przypomniał, że to Sojusz w 2002 r. doprowadził do zmiany ordynacji wyborczej i bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów. - Bardzo dużo sygnałów w Polsce samorządowej mówi, że to była dobra decyzja, więc kolejnym krokiem powinny być bezpośrednie wybory starostów i marszałków. My dzisiaj nie mamy jasno sklarowanej decyzji, chcemy o to zapytać społeczeństwo – tłumaczył polityk SLD. Pytania z ankiety będą też dotyczyć ewentualnej reformy powiatów, przeniesienia niektórych ich kompetencji na szczebel gmin bądź województw.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.