Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

O samorządach, służbie zdrowia i oświacie - Krzysztof Gawkowski w woj. łódzkim

dodano 2012-10-16 12:54 w kategorii: Ludzie

W poniedziałek sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski odwiedził województwo łódzkie gdzie spotkał się z samorządowcami oraz z członkami i sympatykami SLD w Pabianicach, Łasku, Zduńskiej Woli, Sieradzu i Lututowie. Sekretarzowi Generalnemu towarzyszyli: przewodniczący RW SLD, poseł Dariusz Joński, sekretarz RW Ryszard Kaczkowski i wiceprzewodniczący RW Piotr Bors.

Pabianice - „Stop dla likwidacji i prywatyzacji stołówek szkolnych”
 
Po zakończonej sukcesem inicjatywie polegającej na obniżeniu opłat w pabianickich przedszkolach (z 3 zł na 2,50 zł za godzinę) Sojusz Lewicy Demokratycznej w Pabianicach rozpoczął kolejną akcję, której celem będzie uniemożliwienie w przyszłości likwidacji lub prywatyzacji stołówek wbrew woli rodziców.
 
W tym celu SLD przygotowuje obywatelski projekt uchwały, której główny zapis brzmieć będzie „likwidacja lub prywatyzacja stołówki w placówce oświatowej prowadzonej przez gminę miejską Pabianice może odbyć się po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Rodziców tejże placówki”. Przyjęcie takiej uchwały spowoduje, iż stołówki w pabianickich placówkach oświatowych nie będą mogły być likwidowane bez zgody rodziców, w ten sposób uda się zapobiec w przyszłości dzikiej i niekontrolowanej likwidacji stołówek, tak jak dzieje się to w dziesiątkach polskich miast, choćby w Warszawie.
 
O inicjatywie pabianickiego SLD poinformowano na konferencji prasowej, w której udział wzięli Krzysztof Gawkowski, Dariusz Joński oraz przedstawiciele pabianickiego SLD: Tomasz Jura, Aleksandra Stasiak i Bogdnan Piotrowski.
 
Obywatelski projekt uchwały złożony zostanie do Urzędu Miejskiego w celu zaopiniowania prawnego w przyszłym tygodniu. Następnie przez dwa tygodnie pod obywatelskim projektem uchwały będziemy zbierać podpisy. Pod projektem uchwały chcemy zebrać 2 tys. podpisów – mówił na konferencji prasowej szef miejskich struktur SLD, Tomasz Jura.
 
Będziemy chcieli, żeby akcja pabianickiego SLD była kontynuowana także w innych powiatach i miastach – powiedział poseł Dariusz Joński.
 
Inicjatywę pabianickiego SLD chwalił również Krzysztof Gawkowski. Sekretarz Generalny mówił także o działaniach SLD polegających na podsumowaniu połowy kadencji w samorządach. Chcemy w całym kraju przeprowadzić 500 tys. ankiet na temat samorządów. Dzięki temu będziemy mieć pełen obraz tego co dzieje się w samorządach oraz tego jak ludzie oceniają funkcjonowanie władz lokalnych – mówił Krzysztof Gawkowski. Będziemy się także pytać o to, czy Polacy chcą wybierać w bezpośrednich wyborach starostów i marszałków województw oraz czy są za likwidacją powiatów. Na podstawie opinii mieszkańców naszego kraju SLD przygotuje swoje propozycje dotyczące samorządów – dodał Gawkowski.
 
Po konferencji prasowej Krzysztof Gawkowski i Dariusz Joński spotkali się z działaczami pabianickiego SLD. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.
 
Łask
 
Spotkanie z członkami zarządu powiatowego SLD w Łasku. W trakcie spotkania poruszane były głównie problemy służby zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem przekształcania szpitali publicznych w spółki.
 
Zduńska Wola
 
Konferencja prasowa z lokalnymi mediami. W trakcie konferencji szef zduńskowolskiego SLD Henryk Leśniczak poinformował o planach działania SLD na najbliższe miesiące oraz o efektach spotkań z działkowcami.
 
W Zduńskiej Woli Sekretarz Generalny spotkał się w również z członkami SLD.
 
Sieradz
 
Otwarcie filii Biura Poselskiego Dariusza Jońskiego z udziałem lokalnych mediów.
 
W Sieradzu Krzysztof Gawkowski oraz Dariusz Joński spotkali się również z działaczami i sympatykami SLD. Na spotkanie przyszło ponad 60 osób z sieradzkiej organizacji, której przewodniczącym jest Zbigniew Krasiński. W trakcie spotkania rozmawiano zarówno o bieżących sprawach dotyczących kraju, jak i lokalnych problemach. Krzysztof Gawkowski mówił m.in. o ewentualnych zmian w Kodeksie Wyborczym dotyczących bezpośrednich wyborów starostów i marszałków województw oraz propozycji usprawnień procedur w administracji samorządowej.
 
Polsce potrzebna jest merytoryczna dyskusja na temat problemów, jakie przez lata narosły w samorządach - mówił Krzysztof Gawkowski. Połowa kadencji to doskonały czas na taką właśnie rozmowę - dodał.
 
Lututów
 
Spotkanie z władzami samorządowymi gminy Lututów, m.in. z wójtem Józefem Suwarą, który jest jednocześnie szefem SLD w powiecie wieruszowskim oraz z członkami i sympatykami SLD, a także z przedstawicielami związków zawodowych. Na spotkanie z Krzysztofem Gawkowskim i Dariuszem Jońskim przyszło ponad 70 osób.
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Tomasz Trela nowym przewodniczącym SLD w województwie łódzkim

  przedwczoraj o 16:40

  Konwencja Wojewódzka SLD, obradująca w sobotnie przedpołudnie (09.12.2017 r.) w Łodzi, udzieliła Zarządowi Wojewódzkiemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie łódzkim wotum zaufania. Poszczególni członkowie Zarządu otrzymali od 81 do 84 głosów na ogólną liczbę 84 głosujących delegatów z całegczytaj więcej»

 • Projekt ustawy SLD o związkach partnerskich odrzucony z powodów ideologicznych

  2 dni temu, 2017-12-08

  Wszyscy posłowie Komisji ds. Petycji głosowali przeciwko projektowi SLD, który zakładał iż pary, które będą chciały zalegalizować swój związek, będą mogły to zrobić przed urzędnikiem stanu cywilnego, przed którym złożą stosowne oświadczenia oraz akt notarialny będący opisem formuły zawieranego związczytaj więcej»

 • Miller: We wszystkich badaniach opinii publicznej Szydło wyprzedza Kaczyńskiego

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Po pierwsze, Jarosław Kaczyński zauważył, że pani premier urosła ponad miarę. We wszystkich badaniach opinii publicznej ona zdecydowanie wyprzedza przecież swojego mentora i to zarówno w głosach zaufania, jak i w tej sekwencji przeciwników – Leszek Miller skomentował niekończący się serial z rekonczytaj więcej»

 • Czarzasty: Zatrzymanie gen. Pytla to pokazówka

  3 dni temu, 2017-12-07

  - Jeżeli będziesz miał inne zdanie od nas, jeżeli o kimś z nas powiesz źle, jeżeli jesteś przeciwko nam, to przykładamy Ci lufę do głowy i mówimy innym wszystkim: patrzcie to może się Wam zdarzyć – Włodzimierz Czarzasty skomentował zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową generała Piotra Pytla.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Ukraina tak, ale na rozsądnych warunkach

  4 dni temu, 2017-12-07

  - Polityka w stosunku do Ukrainy nie jest łatwa. W interesie Polski jest to, by Ukraina była wśród krajów demokratycznych, bo jest na granicy, jest między nami a Rosją. Ale trzeba też jasno patrzeć, co tam się dzieje – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.